Ferroli kombi F40 hatası ile karşı karşıya kaldığınızda ne yapacağınızı bilmeyebilir ve panikle yanlış seçimler yapabilirsiniz. Yaptığınız bu seçimler ise yaşadığınız soruna çözüm bulmazken daha büyük arızaların oluşmasına sebep olabilir. Kombinizdeki arızayı çözmek isterken bu şekilde bir sonuçla karşılaşmamak için de ilk olarak sorunun ne olduğunu ve neden kaynaklı olduğunu bulmanız gerekir. Bu sayede kombinizde yaşadığınız sorunda herhangi bir kullanıcı hatası varsa sorunu gidermeniz daha kolay olacaktır. Bunun yanı sıra çözemeyeceğiniz bir sorun olduğunda da hiç uğraşmadan teknik servisi arayarak yardım istemeniz daha kolay olacaktır.

Ferroli Kombide F40 Hatasının Sebepleri ve Çözümleri

Ferroli kombi F40 hatası oluşmasına pek çok etken sebep olabilir. Bu etkenlerden bazıları ve çözümleri ise şu şekildedir:

  • Kombinizin su basıncı 2,5 barın üzerinde olduğu zaman F40 hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda kombinizin basıncını 1-2 bar arasına getirmeniz gerekmektedir.
  • Kombinizin bazı parçalarında yaşadığınız sorunlardan dolayı da kombinizde su basıncı yükselmiş olabilir. Bu durumda arızalı olan parçayı tamir etmeniz gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56