İmmergas e02 hatası kombilerin hemen her modelinde aynı anlama gelen bir hatadır. Bu hata ile karşılaşan kullanıcıların bu hata aşırı ısınma sorunu olarak bilindiği için öncelikle kombinin konumuna bakması gereklidir. Petek vanaları eğer kapalı durumda ise açmanız gerekmektedir. Bir de petek vanalarının sürekli açık kalması gereklidir çünkü kış döneminde ısıtma sağlanacak ise en azından 3 peteğin vanasının açık olması gerekmektedir. 3 petekten az vana kapalı ise açık duruma getirmeniz gerekir.

İmmergas 02 Hatası

Eğer böyle bir durumla karşılaşıyor iseniz
Ana eşanjör kireçlenmiş veya tıkanmıştır.
Bu arıza durumu aşırı ısınma sorunlarında genelde karşımıza çıkmaktadır. Çözüm için mutlaka uzman bir ekipten yardım almanız gereklidir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz.

Üç yollu vana arızalıdır.
Üç yollu vananın konum değiştirmesi ya da ortada kalması durumunda bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda parçanın tamiri veya değişimi yani her iki uygulama da gerekebilmektedir. Uzman servis yardımı alırsanız sorun çözümlenecektir.

Pompada sorun vardır.
Devir daim yani sirkülasyon sağlama görevinde olan bu parçada sorun olduğunda aşırı ısınma sorunu meydana meydana gelerek bu arızayı verebilir. Parçanın arızalı olduğu durumda tamir veya değişim olarak iki uygulama da yapılabilmektedir. Servis ekiplerinden yardım almanız gerekir.

Kalorifer filtresi tıkanmıştır.
İmmergas kombi altında 4 ya da 2 boru vardır. Bu borular tesisat borularıdır. Tesisat borularından kalın olanları kalorifer sistemi içindir. Kalorifer dönüş borusu içerisinde filtre bulunur. Kalorifer filtresi olarak adlandırılan bu filtre tıkandığı zaman bu sorun karşımıza çıkabilir. Filtre temizlenir ise sorun giderilecektir.

Call Now Button444 78 56