Kombiler günlük hayatımızda neredeyse en çok kullanılan ve bu bağlamda da en çok arıza veren elektronik eşyalardan birisidir. Bu arızalar meydana geldiğinde insanların günlük yaşamlarını aksatmaktadır. Kullanıcılar bu arızalar karşısında kimi zaman teknik servis ekibinden destek almak zorunda kalsa da bazen internet vasıtasıyla küçük bir araştırma yaparak birkaç işlemle bu arızaları kendileri giderebildiği için ilk tercihleri internetten yardım almaktır.

İmmergas Kombi 10 Hatası

Kombiler su tesisatından aldığı suyu, doğalgaz ile sağladığı ateşleme sistemi sayesinde ısıtarak tüm mekanı dolaşan peteklerin bağlı bulunduğu tesisata gönderen cihazlar ile ısınma işlemleri ekonomik şekilde karşılayan elektronik cihazlardır. Bu yazımızda kullanıcılar tarafından karşılaşılan İmmergas kombi e hatası ile alakalı sorununun nasıl çözülebileceğinden bahsedeceğiz. İmmergas kombi Eolo Mini modelli kombilerde karşılaşılan arıza kodları ve anlamları ile alakalı olan E harfli kodlar arkasında yanan numaraya bağlı olarak değişmektedir. Önce E harfi sonra arıza kodu yanıp söndüğünde (Örneğin E harfinden sonra 10 yazısı çıkıyorsa E10 arıza kodu olduğu anlamına gelmektedir) Her bir harf farklı bir arıza kodu anlamına geldiği için İmmergas ekranda 10 yanıp sönüyor şikayetiniz su basıncı düşük anlamına gelmektedir. Bu sorunu kendiniz çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

  • Panelin sağ tarafında yer alan bar göstergisini incelediğinizde, değerin 1 barın altında olduğunu görmüş olursanız kombi tesisatınızdaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu hata karşısında kombinize su basmak ve basıncı yükseltmeniz ile sorunu direkt çözebilirsiniz.
  • Kombinizin sağ alt bölümünde yer alan siyah renkli doldurma musluğunu saat yönünün tersine çevirerek eş zamanlı olarak bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1.5 bar olana kadar yükseltmelisiniz.
  • İşlem tamamlandıktan sonra, yani bar seviyesi olması gereken seviyeye (1.5) geldiğinde sorununuz düzelmiş olacaktır.

Call Now Button444 78 56