Kombiler yaz-kış insan hayatını kolaylaştırması ile bilinen elektronik eşyalardır. Kombilerin çalışabilmesi için en başta doğalgaz olmak üzere elektriğe ve suya ihtiyaçları vardır. Bu üçünden biri olmadığında kombinin çalışma düzeneği bozulmakta ve kombinin çalışmaması kullanıcıların zorlanmasına yol açacaktır.

Bir elektronik eşya bozulduğunda da hayatımızın ne kadar aksadığını bildiğimiz için günümüz modern ve teknolojik hayatı sayesinde geldiğimiz nokta artık elektronik eşyalar arızalandığında ilk teknik ekibe değil internete başvurmak oldu. Bu sebeple araştırdığınızda işinize yaramak adına hazırladığımız yazımızda İmmergas kombi sıcak su ısınıp soğuyor problemi nasıl ve neden oluru inceleyeceğiz.

Bu arıza sıcak su musluğundan kaynaklı ya da kombi alev modülasyon problemi ve üç yollu vana teknik aksaklıkları gibi birçok neden sıcak suyunuzun soğumasına sebep olabilir. Örnek verilecek olursa, sıcak su sürekli olarak aktığı sürece, kombi alev halinde olması gerekir ki her zaman sıcak su akışının olması gerekir. Bunun ara sıra sönmesi durumunda ise, su geçişi devam ettiğinden dolayı haznede alev olmadığı zaman sıcak su soğumaya başlar. Özellikle yoğun su kullanımı sırasında aniden soğuma olması, buz gibi gelen soğuk su kimsenin hoşuna gitmeyecektir.

  • Kombiden kaynaklanmayan sebepler
  • Hidrofor sisteminde bir tür arıza
  • dengesiz su basma
  • suyun azalıp çoğalması
  • kombi içinden suyun bir hızlı, bir de yavaş geçmesi,

kombi su ısınıp soğuyor arızasının meydana gelmesine sebep olacaktır. Ancak bunu tespit edecek elbette kombi yetkili teknik servisleridir. Bu sebep ile alanında uzman bir teknik ekip ile iletişime geçerek problemi bildirmeniz gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56