Kombiler yaz-kış insan hayatını kolaylaştırması ile bilinen elektronik eşyalardır. Kombilerin çalışabilmesi için en başta doğalgaz olmak üzere elektriğe ve suya ihtiyaçları vardır. Bu üçünden biri olmadığında kombinin çalışma düzeneği bozulmakta ve kombinin çalışmaması kullanıcıların zorlanmasına yol açacaktır.

Bir elektronik eşya bozulduğunda da hayatımızın ne kadar aksadığını bildiğimiz için günümüz modern ve teknolojik hayatı sayesinde geldiğimiz nokta artık elektronik eşyalar arızalandığında ilk teknik ekibe değil internete başvurmak oldu. Bu sebeple araştırdığınızda işinize yaramak adına hazırladığımız yazımızda İmmergas kombi sıcak su ısınıp soğuyor problemi nasıl ve neden oluru inceleyeceğiz.

İmmergas Kombi Sıcak Su Isınıp Soğuyor

Bu arıza sıcak su musluğundan kaynaklı ya da kombi alev modülasyon problemi ve üç yollu vana teknik aksaklıkları gibi birçok neden sıcak suyunuzun soğumasına sebep olabilir. Örnek verilecek olursa, sıcak su sürekli olarak aktığı sürece, kombi alev halinde olması gerekir ki her zaman sıcak su akışının olması gerekir. Bunun ara sıra sönmesi durumunda ise, su geçişi devam ettiğinden dolayı haznede alev olmadığı zaman sıcak su soğumaya başlar. Özellikle yoğun su kullanımı sırasında aniden soğuma olması, buz gibi gelen soğuk su kimsenin hoşuna gitmeyecektir.

  • Kombiden kaynaklanmayan sebepler
  • Hidrofor sisteminde bir tür arıza
  • dengesiz su basma
  • suyun azalıp çoğalması
  • kombi içinden suyun bir hızlı, bir de yavaş geçmesi,

kombi su ısınıp soğuyor arızasının meydana gelmesine sebep olacaktır. Ancak bunu tespit edecek elbette kombi yetkili teknik servisleridir. Bu sebep ile alanında uzman bir teknik ekip ile iletişime geçerek problemi bildirmeniz gereklidir.

Sıkça Sorulan Sorular

İmmergas Kombi sıcak su ısınıp soğuyor sorunu nasıl çözülür?

İmmergas Kombi’nin sıcak su sorunu genellikle kombideki su basıncının düşük olmasından kaynaklanır. Su basıncını kontrol edin ve gerekiyorsa arttırın. Ayrıca, kombinin filtresinin tıkanmış olabileceğini kontrol edin ve gerekiyorsa temizleyin. Bu işlemleri yapmadan önce, cihazın elektrik ve gaz bağlantılarını kesin.

İmmergas Kombi neden sıcak su vermiyor?

İmmergas Kombi’niz sıcak su vermeyebilir çünkü su basıncı düşük olabilir, termostat ayarları yanlış olabilir veya kombinin filtresi tıkanmış olabilir. Su basıncını artırın ve termostat ayarlarını kontrol edin. Ayrıca, kombinin filtresinin tıkanmış olabileceğini kontrol edin ve gerekiyorsa temizleyin.

İmmergas Kombi sıcak suyu ne kadar sürede ısıtır?

İmmergas Kombi sıcak suyu normal şartlar altında birkaç dakika içinde ısıtır. Ancak, bu süre kombinin kapasitesine, su sıcaklığına ve su basıncına bağlı olarak değişebilir.

İmmergas Kombi neden su sızdırıyor?

İmmergas Kombi’niz su sızdırıyorsa, kombinin içindeki basınç ayarları, vanalar veya contaların zarar görmüş olabileceğini kontrol edin. Ayrıca, kombinin su bağlantılarındaki sızıntıları da kontrol edin. Bu sorunlarla mücadele etmek için, bir uzmandan yardım almanız önerilir.

İmmergas Kombi nasıl temizlenir?

İmmergas Kombi’nin düzenli temizliği, kombinin ömrünü uzatır ve performansını arttırır. Kombinin filtresini düzenli olarak temizleyin ve kombinin içini temizlemek için özel bir temizleyici kullanın. Bunları yaparken, cihazın gaz ve elektrik bağlantılarını kesin ve kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun. Ayrıca, kombinin bakımını ve temizliğini uzman bir teknisyene yaptırmanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56