Airfel bc arızası; Airfel İntegrity model Kombi – Airfel Digifix/Digifix Duo model kombi – Airfel Digifel/Digifel Duo model kombilerde karşımıza çıkar. Bu arıza kodundan hemen önce ekranda anahtar simgesi belirir. “r” harfli küçük düğmeye basıldığında ekranda bu arıza kodu görüntülenir.
Airfel kombide BC arızasının ayrı ayrı 3 sebebi vardır.

Airfel Kombi BC Arızası

İlk durum: Kombi 3 ateşleme denemesi sonrası iyon elektronizasyonunu algılayamaz.
Bu durumda dairenizde gaz olduğundan emin olmanız gereklidir. Bunun için gaz vanaları kapalıysa açmanız gerekir. Kombide bulunan “r” düğmesine basarak cihazı birkaç kez arka arkaya sorun düzelmezse resetlemeniz önerilir. Sorunda hala bir düzelme olmuyorsa; iyon ve ateşleme elektrodu, gaz armatörü ya da elektronik kart sorunu olabilir.

2.Durum: Alev algılama devresinde sorun varsa ekranda bc arıza kodu belirir.
*Bu durumda kombiyi “r” düğmesine basarak resetlemeniz gerekir. Birkaç reset denemesi sonrası düzelme olmazsa eğer; iyon elektrodu, gaz valfi veya elektronik kart arızası olabilir.

3.Durum: Gaz valfi geri besleme kontrol devresinde problem varsa ekranda bc-b3 arıza kodu belirir.
*Bu durumda yine kombinize “r” düğmesine basarak birkaç defa reset atmanız önerilir. Buna rağmen arızada düzelme olmuyorsa; gaz valfinde ya da elektronik kartta problem olabilir.
Arıza durumunda kullanıcı olarak yapılması önerilen uygulamaları yapmanıza rağmen sorun hala düzelmezse herhangi bir işlem yapmadan direkt Airfel Servisi yardımı almanızı öneririz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56