Kombide F37 Hatası su basıncının düşük olduğunu sizlere belirtmektedir. Birçok markadaki kombilerde bu arıza koduna rastlayabilirsiniz. Kombiler farklı markalar tarafından üretiliyor olsa da çalışma şekilleri genelde aynıdır. Birbirine benzemektedir. Farklı kapasitede olan kombileri kullanılacak olan alanın küçük ya da büyük olmasına göre seçebilirsiniz. Önceden hermatit ve yoğuşmalı olarak üretilen kombiler, günümüzde sadece yoğuşmalı olan türleri üretilmektedir. Çünkü onlar az enerji tüketiminde bulunmaktadır.

Kombilerinizin çalışması ile evinizdeki petekler ya da musluktan akan su ısınmaktadır. Kombi suyunun azalması neticesinde kombiniz çalışmayacaktır. Su ilavesi için kombinin altındaki musluğu açmalı ve göstergenin 1,5 bar olmasını sağlamalısınız. F37 hatasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Su basınç sensöründe arıza olabilir.
  • Kombide ya da borularda su kaçağı olabilir.
  • Kombi vanası bozulmuş olabilir.
  • Gösterge panelinde arıza olabilir.

Kombide F37 Hatası ile karşılaşanlar öncelikle cihaza reset atarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirler. Düzelmediği taktirde Kombi Servisi yardımı almak gerekir. Servis desteği alarak kombinizin verimli ve performanslı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56