Falke Kombi Isıtmıyor sorunu ile karşılaşanlar bunun nedenlerini de merak etmektedir. Kombi çalışıyor ama sıcak su akmıyor ya da petekleri ısıtmıyor sorunları kişileri zor durumda bırakmaktadır. Eğer sıcak su akmıyorsa, lavabonun altında bulunan sıcak su vanasını kontrol etmelisiniz. Kapalı ise açık konuma getirmelisiniz. Kombinin su seviyesinin 1,5 bar olmasını sağlamalısınız. Su seviyesi düştü ise kombi çalışmayacak ve ısıtmayacaktır. Kombiniz yaz ve kış aylarında devamlı çalışan cihazlardır. Zaman içinde bazı sorunlarla karşılaşması da oldukça normaldir.

Bu sorunlarda kişilerin servis desteği alması gerekir. Bilinçsiz müdahaleler kombiye zarar verecektir. Kombi ısıtmadığı zaman bazı arızalara maruz kalmış demektir. Ekranda bunu kod numarası ile veriyorsa hemen tamir edilmesi gerekir. Kombinin ısıtmama nedenleri şunlardır:

  • Kombi filtresi tıkanmış olabilir.
  • Akış sensörü bozulmuş olabilir.
  • Üç yollu vana arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Musluk filtresi tıkanmış ya da kireçlenmiş olabilir.
  • Anakart arızası gündeme gelmiş olabilir.

Arızanın gerçek nedeninin belirlenmesi ve tamir edilmesi için Falke kombi servisinden yardım almak gerekir. Servis teknik personelleri arızalı olan parçayı değiştirecek ve cihazın performanslı çalışmasını sağlayacaktır.

444 78 56