Kombiye Doğalgaz Gelmiyor sorunu yaşıyorsanız öncelikle dairenizde gaz olup olmadığına bakmalısınız. Ocağınız yanıyor mu diye kontrol sağlayabilirsiniz. Çünkü ocak ve kombiler doğalgazla çalışmaktadır. Ocağınız yanıyorsa sorun kombiden ya da doğalgaz borularından kaynaklı olabilmektedir. Kombinizin yanında bulunan gaz vanası kapalı konumda kalmış olabilir. Açık konuma getirirseniz kombinize doğalgaz gelecektir.

Doğalgaz saati dairenizin dışında bulunmaktadır. Saatin üzerinde de daireye doğalgaz girişi için vana bulunmaktadır. Bu vananın da açık konumda olmasını sağlamalısınız. Kapalı ise ocağınızda ve kombinizde gaz olmayacaktır. Bütün kontrolleriniz tamamsa ve hala kombiye doğalgaz gelmiyorsa bu durumda bazı arızalar söz konusu olmuştur. Kombiye gaz gelmezse cihazınız çalışmaz.

Kombiye doğalgaz gelmiyor sorunun nedenleri şunlar olabilir:

  • Kombi gaz borularında sorun olabilir.
  • Vanalarda problem olabilir.
  • Kombi kurulumları dikkatli yapılmamış olabilir.
  • Elektronik kart arızalanmış olabilir.

Kombiye Doğalgaz Gelmiyor sorununu çözüme ulaştırmak için servis yardımı almanızı tavsiye etmekteyiz. Kombilerinizi verimli kullanmak ve garantiden faydalanmak için de montajını servise yaptırmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Kombi Servisi uzman personelleri montaj, bakım ve tamir konularında sizlere her zaman yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56