Termoteknik Logic f2 arızası alev kaybı sorunu olarak tanımlanır. Kombiniz arızalandığında ekranda hata kodu yazar. Arıza durumunu kullanıcıya bildiren hata kodlarından biri olan F2, çok sık görülen arızalardan biridir. Brülörde yanma olmadığı durumlarda meydana gelen arızada önemli olan kombiden gaz gelip gelmediğidir. Bunun kontrolü için gaz vanasının açık olduğundan emin olunmalıdır. Dairede gaz olup olmadığına bakmak için ocağınızı açarak test edebilirsiniz. Eğer gaz geliyorsa, kombiyi resetlemek bu arızanın çözümü için yeterli olabilir.

Termoteknik Logic F2 Arızası Nasıl Çözülür?

Termoteknik Logic f2 arızası kombinin anakartı, gaz valfi veya ateşleme elektrodu gibi parçalarının arızalanması kaynaklı olabilir. Bu durumlarda parça değişimi gerekebilir. Bunlar dışında F2 arızasının çözümü için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Kombinin ön panelindeki reset tuşuna 5 saniye basılı tutarak kombinizi resetleyin. Resetleme sonrasında hala “F2” arıza kodu yazıyorsa resetleme işlemi birkaç kez daha tekrar edilmeli ve sonuç alınmazsa servis çağrılmalıdır.
  • Dairenizde kısa süreli gaz kesintisi olabilir. Bu durumda gaz vanalarınızın açık olduğundan emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56