Vaillant gaz armatürü arızası olduğunda, karşılaşılacak hata kodu F62 olmaktadır. Bu konuda kullanıcının yapacağı tek müdahale, kombiye reset atmak olacaktır. Kombiyi resetledikten sonra arıza hala devam ediyorsa, kullanıcının bu konuda yapacağı hiçbir şey yoktur. Ventilleri beklenen sürede kapama yapmadığında ya da geç kapama yaptığında arıza meydana gelmektedir. Böyle bir aksama yaşandığında kombinin çalışması mümkün değildir. Sorunun giderilmesi için gaz armatürüne müdahale edilmesi ve kombinin tekrar çalışır hale gelmesi gerekir.

Kombinin çalışma sıklığına ve bulunulan bölgeye bağlı olarak, gaz armatüründe arızayla karşılaşılabilmektedir. Kombinin bu parçası kullanım ömrünü tamamlamış olabilir ve bununla ilgili teknik destek alınmalıdır.

Vaillant Gaz Armatürü Arızasının Çözüm Yöntemleri

Vaillant gaz armatürü arızası için servis çağırmadan önce yapacağınız resetleme işleminden sonra, arızanın düzelme ihtimali oldukça düşük olacaktır. Bir olasılıkla arıza bu yolla giderildiğinde, kombinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kombide genel olarak çok sık karşılaşılan “ateşleme” problemi olduğunda karşımıza gaz valfi arızası çıkmaktadır. Kombinin ateşleme yapmaması ve alev sorunu, bu arızanın belirtileri arasındadır.

  • Uzman ekip tarafından bu arıza tespit edildiyse, parça değiştirilmektedir.
  • Bazı arıza durumlarında parça onarımı yapılabilmektedir.

Tamir edilecek bir arıza söz konusu olduğunda, kullanıcının onayı alınarak onarım yapılır. Aksi halde genel olarak parça değiştirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56