Viessman kombi serv yazısı nedir sorusu sorulduğunda genelde kombide bir arıza olduğu zannedilir. Fakat serv uyarısı bir arıza kodu değildir, arıza belirtmemektedir. Eğer kombinizin ekranında serv yazısıyla karşılaştıysanız bu yazı, kombinizin baca temizleyici kontrol modunun aktif olduğu anlamına gelmektedir.

Viessmann Kombi Serv Yazısı Nedir Nasıl Çözümlenir ?

Viessmann kombi serv yazısı nedir diye sorulduğunda akla ilk gelen kombide bir arıza olup olmadığıdır. Serv yazısı bir hata kodu değildir. Baca temizleyici kontrol modu anlamına gelmektedir. Ve bu modu, kombi kullanıcıları tarafından etkinleştirilemez. Bu modu, teknik servis ekipleri kullanmaktadır. Baca temizleyici kontrol modu genelde kombi bakımı yapıldığında etkinleştirilir. Kombinizin Serv modundan çıkması için aşağıdaki maddeleri yapmayı deneyiniz :

  • Kombiniz serv moduna ayarlama yapıldı ise hiçbir işlem yapmayınız.
  • Yarım saat içinde bu göstergenin gitmesi gerekmektedir.
  • Baca temizliyici kontrol modunun yarım saat sonra süresi dolar ve ekrandan serv yazısı otomatik olarak kaybolmaktadır.
  • Eğer yarım saat beklemek istemiyorsanız, kombinizi kapatıp açma işlemi uygulayınız. Bu işlemden hemen sonra serv yazısının gitmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56