Vaillant kombi ateşleme yapmıyor sorunu kişilerin sıklıkla karşılaştığı durumlar arasında bulunmaktadır. Bunun birçok nedeni olabilir. Kombinizdeki arızalar bazı hata kodları ile ekranda kendini belli etmektedir. Ateşleme sorununda kombi ekranınızda F28 ya da F29 arıza kodlarını görürsünüz. Öncelikle yapmanız gereken kombiye gaz gelip gelmediğinden emin olmanızdır. Evinizin ya da iş yerinizin doğalgaz vanasını ve kombinizin vanasını kontrol etmelisiniz. Açık konumda olmasını sağlamalısınız.

Kombinizi resetlemek ve arızanın düzelmesini beklemek gerekir. Arıza kodunun ekrandan silinmesi için resetlemeyi birkaç kez yapabilirsiniz. Herhangi bir düzelme görmezseniz servis çağırmanız ve yardım talep etmeniz gerekir. Ateşleme yapmama sebepleri şunlar olabilir:

  • Ateşleme trafosu arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Ateşleme elektrotu sorunlu olabilir.
  • Gaz armatüründe arıza oluşmuş olabilir.
  • Anakart arızası olmuş olabilir.

Bu sorunlar giderilince kombiniz ateşleme yapabilecek ve randımanlı olarak çalışabilecektir. Vaillant servisi kombilerdeki bütün arızaların giderilmesi için sizlerin yanındadır. Yapılacak olan bakım çalışmaları ve parça değişimi ile kombinizi uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak kullanabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56