Vaillant kombi c yanıp sönüyor uyarısını aldıysanız bunun olası nedeni sistemdeki su basıncının düşük ya da fazla olduğunu sizlere göstermektedir. Su basıncı düşükse kombinize su ilavesi yapmanız gerekir. Fazla ise suyu emniyet ventilinden boşaltmanız gerekecektir. Kombinizin çalışması için suyun yeterli olması gerekir. Eksik ya da fazla su olan kombiler çalışmaz ya da çeşmelerden akan su ısınmaz. C uyarısının yanıp sönmesi konfor konumu aktif ve brülör devrede uyarısını sizlere vermektedir.

Devamlı yanıyorsa konfor konumu aktif demektir. Isıtma sisteminde hava var anlamına da gelmektedir. Hava alma işlemini kombiye yakın olan petekten yapmalısınız. Herhangi bir kötü durumla karşılaşmamanız için de servisten yardım almanız gerekir. C uyarısının yanıp sönme nedenleri şunlar olabilir:

  • Vana arızaları gündeme gelmiş olabilir.
  • Su ısıtma sistemi bozulmuş olabilir.

Bazı durumlarda C uyarısı arızayı değil de cihazınızın ısıtma moduna geçtiğini de sizlere anlatmaktadır. Belli seviyede ısıtma gerçekleştiren kombiler dinlenmeye geçince de ekranda C harfini görebilirsiniz. Vaillant servisini arayarak kombinizde sorun olup olmadığını tespit ettirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56