Viessmann kombi arıza kırmızı ışık yanıyor uyarısı Viessmann Vitopend 50 model kombide karşılaşılan bir durumdur. Kombinizde kırmızı ışık yandığı zaman gazın olmadığı ve ateşleme sorunu ile karşılaştığınız anlamına gelmektedir. Kombileriniz zaman içinde bazı sorunlarla karşılaşabilir. Onları devamlı kullanıyor olmanız bazı parçalarının eskimesine yol açmaktadır. Kombi bakımlarınızı düzenli yaptırarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Yapılan bakımlarda kombiye ait bütün parçalar incelenmekte ve ona uygun olan tamir yöntemleri denenmektedir. Parçanın tamir edilmesi ya da yenisi ile değiştirilmesi ile sorun giderilecektir. Böylelikle kombi kullanıcıları da herhangi mağduriyet yaşamazlar. Viessmann kombinizin kırmızı ışığının yanmasındaki sebepler şunlardır:

  • İnyalizasyon elektrotu arıza yapmış olabilir.
  • Fanı arızalanmış olabilir.
  • Ateşleme elektrotu arızası oluşmuş olabilir.
  • Gaz armatürü bozulmuş olabilir.
  • Elektronik kart arızası olabilir.

Kırmızı ışık uyarısında kişilerin yapması gereken gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmektir. Cihaza gaz geldiğinden eminseniz kombi bazı sorunlarla karşılaşmış demektir. Buna çözüm bulmak için Viessmann kombi servisini arayarak yardım talep etmenizdir. Sorun bulunarak hemen giderilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56