Viessmann kombi banyo suyunu ısıtmıyor sorununa her kombi markasında karşılaşılmaktadır. Kombiler çalıştığı halde bazen peteklerin ısınmadığı bazen de banyo suyunun ısınmadığı görülmektedir. Banyonun çeşmesini açınca kombinin hemen devreye girmesi ve kısa bir müddet soğuk su aktıktan sonra sıcak suyun akması gerekir. Eğer sıcak suya ulaşamıyorsanız bunun birçok nedeni olabilir. Öncelikle kombinizdeki suyun göstergesini kontrol edin. 1,5 bar olması normal değer olarak kabul edilmektedir.

Kombiniz banyoya uzak mesafede bulunuyorsa su geç ısınabilir. Banyo suyu ısınmadığına dair kombi ekranında uyarı ile karşılaşabilirsiniz. Banyo suyu ayarı kombinin ön panelinde açık olarak görünüyorsa ama sıcak su gelmiyorsa bunun sebepleri şunlar olabilir:

  • Su temizleme filtresi tıkalı olabilir.
  • Sıcak su sensörü arızalanmış olabilir.
  • Tribün arızası oluşmuş olabilir.
  • Tesisat arızası ile karşı karşıya gelmiş olabilirsiniz.

Banyo suyunun ısınmadığı durumlarda kişilerin yapması gereken gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra Viessmann kombi servisine ulaşmak olmalıdır. Kombi vanasını kapatın ve servisi arayın. Arızalı olan parça tespit edilecek ve ona uygun olan tamir yöntemi uygulanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56