Viessmann kombi çalışmıyor sorunu ile karşılaşmış olabilirsiniz. Dairede gaz varsa, elektrik varsa ve kombi su ayarınız normal seviyede ise kombinizin çalışması gerekir. Öncelikle kombi vanasının açık olup olmadığına bakmalısınız. Kombi sigortasını kontrol etmeli açık konuma getirmelisiniz. Su ibresinin 1,5 bar olması gerekir. Az ise su ilavesi yapmalı çok ise peteklerden su alarak göstergeyi 1,5 bar olarak ayarlamalısınız.

Bütün kontrollerden sonra kombi çalışmıyorsa ona reset atarak faal hale geçmesini sağlamalısınız. Yine de çalışmadığı durumlarda başka sorunlar gündeme gelmiş demektir. Kendiniz bilinçsiz müdahaleler yapmadan önce servisi aramalı ve yardım talep etmelisiniz. Kombinizin çalışmamasının başka nedenleri şunlar olabilir:

  • Fan motoru arızası oluşmuş olabilir.
  • Hava akış anahtarı bozulmuş olabilir.
  • Prosestat arızalanmış olabilir.
  • Sikülasyon pompası arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Kombinin elektronik kartı arıza yapmış olabilir.

Viessmann servisi hangi parçanın arızalı olduğunu inceleyerek gerekli bakımları yapacaktır. Kombinizin çalışmadığı durumlarda servisi arayarak sorunun giderilmesini talep etmelisiniz. Servis elemanları kombinizi kısa sürede tamir edecek ve randımanlı çalışan cihazınızı size teslim edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56