Viessmann kombi petekler kendi kendine çalışıyor kombinizin verebileceği arızalar arasında yer alan en ağır arızadır. Aslında yapılması gereken kış mevsimine girmeden evvel düzenli aralıklarla kombi bakımını yaptırmak olmalıdır. Küçük fakat önemli bir detay olan rutin kontroller ileride daha büyük sorunların önüne geçmek adına gerekli bir önlemdir. Bu tür bir arızanın sebebi ise şunlar olabilir:

  • Kombiniz ani ve yüksek elektriğe maruz kalmış olabilir.
  • Yüksek elektrik ise kombinizin beyni olan ana kartta oluşan bir kısa devre sonucunda ana kartın yanmasına neden olacaktır. Ana kart elektronik cihazların tamamından cihazın beyni olarak işlem yapmaktadır. Ana kartın yanması kartın değişmesini gerektirir. Bunun başka bir tamirat yolu yoktur.

Viessmann kombi petekler kendi kendine çalışıyor arızasının çözümü ise şu şekilde olmalıdır. Konu ile ilgili arızayı anladığınız andan itibaren kesinlikle sizin müdahale etmeniz doğru olmayacaktır. Bu durum profesyonel birinin desteği ile çözümlenecek bir sorundur. Viessmann kombi servisi kombinizin kurulum ve rutin bakım da dahil olmak üzere bütün arızaları gidermek konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56