Kombide kalorifer simgesi yanıp sönüyor durumu söz konusu ise kombiniz petekleri ısıtmak için enerji harcıyor demektir. Kış mevsiminde petek moduna alınan kombiler ortamın ısınmasında kişilere fayda sağlamaktadır. Kalorifer simgesi yanmasına rağmen ısınma sağlayamıyorsanız bunun birçok nedeni olabilir. Öncelikle petek vanaları açık mı diye kontrol etmelisiniz. Kombinin su ayarına bakmalısınız. Azalmışsa ilave yapmalısınız.

Peteklerin ısınmamasındaki diğer sorun da peteklerin içinin kireçlenmesi ve dolaşan suyun tortulanmasıdır. Bu durum petek temizliği ile giderilmelidir. Kombi bakımı ve petek temizliği konusunda servis yardımı alabilirsiniz. Kombi bakımlarının ne kadar önemli olduğunun bilincinde iseniz petek temizliği konusunun da önemli olduğunu unutmamalısınız.

Kombiniz yazlık modda ise petek işareti yanıp sönmeyecektir. Sadece kış mevsimlerinde peteklerin ısındığına dair bir uyarı olarak bunu algılamalısınız. Kombide kalorifer simgesi yanıp sönüyor sıkıntısı yaşayanlar ve kombilerinin çalışmasında sorun hissedenler Kombi Servisinden yardım alarak sorunun düzeltilmesini istemelidir. İncelemeler yapılarak bu bir arıza mı yoksa uyarı mı anlaşılacaktır. Ortaya çıkan arızalara önlemler alınacaktır.

444 78 56