Falke Kombi E10 Hatası, kombideki su basıncının az olduğunu belirtmek için ortaya çıkmaktadır. Kombiler yeterli su olmazsa çalışmaz. Bunu da belli etmek için bazı arıza kodları ile sizleri uyarır. Su göstergesi 1,5 barın altında ise kombiye su ilavesi yapmak gerekmektedir. Kombinin altında bulunan doldurma musluğunu sola doğru çevirmeniz su ilavesi yapmanızı sağlayacaktır. Gösterge 1,5 olunca musluğu sağa doğru çevirip kapatmalısınız. Kombide yeterli su olunca arıza kodu ortadan kalkacak ve normal olarak cihaz çalışacaktır.

Hata kodu hala ekranda ise cihazı resetlemeyi deneyebilirsiniz. Hala düzelmediyse başka yapacağınız bir işlem bulunmamaktadır. Servis desteği ile sorunun nedeninin belirlenmesi ve ona uygun olan tamir yönteminin uygulanması gerekmektedir. E10 hatasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Manometre göstergesi arızalanmış olabilir.
  • Kombi su tankı arızası ortaya çıkmış olabilir.
  • Su basınç sondası arızası olabilir.

Yapılacak olan bakımlarda arızanın nedeni ortaya çıkacaktır. Falke kombi servisi parça değişimi ile sorunu giderecektir. O yüzden E10 hatasını gördüğünüzde servis desteği alarak bozulan parçanın değişmesi verimli çalışacak cihazlarınız için önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56