Airfel kombi rb hatası olduğunda cihazda sıcak su dönüş sensöründe arıza olduğunu anlamanız gerekmektedir. Bu durumda arızanın giderilmesini ancak servis yapabilmektedir. Sensör arızası olmuş olabilir. Bu durumda parçanın değişmesi arızanın giderilmesini sağlayacaktır. Bu arıza tamir edilmeden kombinin kullanılmaya devam edilmesi doğru değildir. Aksi takdirde daha büyük sorunlar yaşanmaya başlanabilecektir.

Kombiler arızalarının kolay anlaşılması için ekranlarında belli kodlara yer verirler. Bu kodlar arasında yer alan rb kombinin sıcak suyu döndüremediğini anlamalısınız. Hemen kombiyi kapatarak servis çağırmalısınız. Merkezi sıcak su döndürme sisteminde kısa devre yaşanmış olabilir. Arızanın giderilmesi ile kombi sorunsuz kullanılmaya devam edilebilir.

Airfel Kombi Rb Hatası Nedir?

Airfel kombi rb hatası nedir incelediğinizde cihazda kısa devre olduğunu sıcak suyu devir daim yapamadığını göstermektedir. Bu kombinin aşırı ısınmasına ve zorlanmasına neden olabilir. Kombiyi resetlemek ya da su basıncını düşürmek gibi önlemler bir işe yaramayacaktır. Yapılması gereken tek işlem kısa devrenin tamir edilmesidir. Rb hatasını kombinizde gördüğünüzde şu işlemleri yapmalısınız.

  • Kombiyi kullanmaya devam etmemelisiniz
  • Kombinin şalterini kapatmalısınız
  • Hemen servis çağırmalısınız bu şekilde sıcak su dönüş sensöründe oluşan arızayı tamir ettirmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56