Kombi arıza kodlarının açıklaması ve sorunların çözümü ile karşınızdayız. Artık sizler de çok iyi biliyorsunuz ki her kodun bir karşılığı var ve bu karşılığa göre çözüm üretmek de daha kolay bir hal alıyor.

Arçelik Kombi E10 Hatası hakkında konuşacağız ve yine çözüm önerilerine de hep birlikte göz atacağız.

  • Su miktarının yeterli seviyede olmaması, bu arıza kodunu karşınıza çıkartacaktır. Bunun için servis ekibine ihtiyacınız yok ve düzenli olarak kombilerinize su basabilirsiniz. Alt kısma bakacak olursanız eğer burada bir vana olduğunu göreceksiniz. Bu vanayı sola doğru çevirdiğiniz takdirde su dolmaya başlayacak ve bar ekranı da buna olumlu tepki verecek ve artış gösterecektir. Seviyeyi 1-1.5 bar aralığında tutmanız gerekiyor.
  • Bu seviyeye ulaştıktan sonra vanayı sıkabilir ve eski haline getirebilirsiniz. Oldukça kolay ve az önce de ifade ettiğimiz gibi bunun için herhangi bir şekilde servis ekiplerine ihtiyacınız olmayacaktır ve uygulaması da gayet kolay.

2 thoughts on “Arçelik Kombi E10 Hatası

  1. Arçelik kombimde E10 hatası alıyorum. Ekranda ki E10 hata yazısı bir türlü geçmiyor. Bu nedenle evde olduğun vakitte bir araştırayım dedim. Araştırdığım zaman aslında bu hatanın önemli olduğunun farkına vardım. Detaylı bir şekilde yazıyı inceledim ve teknik servis çağırdım. Bu yazıyı incelemeseydim yüksek ihtimalle önemsiz olduğunu düşünüp, yola devam edecektim.

  2. Beş yıldır Arçelik kombi kullanıyorum. Daha önce de teknik servis çağrımız olmuştu ancak E10 hatası ile karşı karşıya kalmamıştık. Ne yapacağımız konusunda gerçekten şaşırdık. Kombiyi bir türlü çalıştıramadık. Daha doğrusu çalıştırmaktan korktuk. Bu yazıyı okuyunca en azından ne yapılabilir neler olabilir farkına vardık ve teknik servisi aradık. Teşekkürler.

Comments are closed.

Call Now Button444 78 56