Kombilerinizde kırmızı ışık uyarısı aldığınız takdirde ilk etapta gaz vanasını kontrol etmeniz gerekebilir. Ariston kombi kırmızı ışık yanıyor şikayetleri ile çok sık karşı karşıya geliyoruz ve bu yazımızda da bu sorunu ele alacağız.

  • Gaz vanasının kapalı olduğu durumlarda bu uyarıyı almanız gayet normal. Gaz vanasını açtığınız takdirde uyarı ekranında herhangi bir bildirim görmeyeceksiniz.
  • Kombinin ön kısmında yer alan yaz kış konum anahtarını da kontrol etmeniz gerekebilir. İstenilen konumda olmadığı takdirde yine kırmızı ışık uyarısı alacaksınız.

İki taraflı kontrol işlemi tamamlandığı takdirde muhtemelen bu sorundan kurtulmuş olacaksınız. Pilot alevi ile ilgili sorunlarda ise servis desteği alabilirsiniz. Aslında kırmızı ışık uyarısı birden fazla soruna karşılık geliyor olabilir. Tespit etmekte sıkıntı yaşıyorsanız eğer sizler de ariston servis hizmetlerini arayabilir ve servis talebi oluşturabilirsiniz.

Bu tür durumlarda profesyonel destek almak her daim daha doğru olacaktır ve en azından zaman kaybı yaşamayacak ve sorunu daha hızlı çözümlemiş olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56