Baymak e03 Arızası kombinin aşırı ısınmasına bağlı olarak ortaya çıkan bir arıza kodudur. Baymak’ın Baxi Luna , Luna Avant , Luna 24 Fi , Lambert , Lambert Attivo , Falke Condense , Star Bridge , Duo Tec , Dolcevita Felice 240/310 modellerinde görülmektedir. Baymak e03 arızasının nedenleri ve çözümler ise ,

  • Baymak kombilerde görülen e03 arıza kodu aşırı ısınma arızası olarak tanımlanmaktadır. E03 arıza kodu kombinin aşırı ısınmadan kaynaklı olarak limit termostatının attığını belirtir.
  • Bu sorun karşısında ilk olarak cihazın su basıncı kontrol edilerek su basıncını dengelemesi gerekmektedir.Su basıncının ideal oranlar olan 1.5 ile 2 arasında olmadığı fark edilirse kombinin altında bulunan su vanalarından basınç dengelemesi için su basılmalıdır. Bundan öncesinde ise vanaların açık olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Kaloriferlerin vanaları kontrol edilerek kapalı ise açılmalıdır.Kombinin kontrolleri sağlandıktan sonra resetlemesi yapılarak arıza kodunun devam edip etmediği kontrol edilmelidir.

Tüm kontroller sağlandıktan ve resetleme yapıldıktan sonra kullanıcının yapabileceği bir şey kalmamaktadır. Sorunun devam etmesi durumunda size en yakın Teknik Servis yetkilileri ile iletişime geçilerek uzman yardımcı alınmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56