Buderus marka kombilerin bir çoğunda ortaya çıkan bir arıza olarak 4c arızası birçok nedenden kaynaklandığı gibi genel olarak su sıcaklığı ile ilgili bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Buderus kombi 4C arıza durumunda kendini bloke ederek durmaktadır.

Buderus 4C Hatası

  • Buderus markalı kombilerde 4C arızası , genel olarak kombi tesisatı içerisindeki su sıcaklığının aşırı ısınmaya bağlı olarak maksimum değeri aşması ile ortaya çıkmaktadır. Kombi bu gibi durumlarda kendisini kapatarak ısıyı düşürmeye çalışmaktadır.
  • Buderus 4C arızasını gidermek için ilk olarak su basıncı kontrol edilerek su basıncı dengelenmelidir. Kombinin su basıncının dengelenmesi için soğuk su vanası aracılığıyla su basılmalıdır.
  • Su basıncından bir sorun görünmediği durumda peteklerin vanaları kontrol edilmelidir. Diğer bir çözüm ise kombinin resetlenmesini sağlayarak normal hale dönmesini beklemektir.

Buderus kombi 4c arızasında , yukarıda sayılan işlemler uygulandıktan sonra halen arıza yazısının panelde görünür halde bulması durumunda teknik servisiniz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sorunun nedeni belirli olsada arızanın kaynağının bulanarak tamir edilmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56