Kimi beklenmedik zamanlarda kombiler arıza verebilmektedir. Bu arızaların nedenleri arasında  teknik arızalar olduğu kadar kontrollerin yaptırılmaması , bireysel teşebbüslerle tamir edilmeye çalışılması gibi kullanıcıya bağlı hatalarda olabilmektedir. Bosch kombilerinde ise tüm modelleri için geçerli olmasada bir çok modelinde farklı nedenlerle Bosch kombi CE arızası ortaya çıkmaktadır. Arızanın nedenleri ise ,

  • Bosch kombilerinde pompa kombinin sağlıklı bir biçimde çalışması için en önemli parçalar arasındadır. Pompanın sıkışması gibi durumlarda Bosch Kombisinde CE arızası ortaya çıkabilmektedir. Teknik servis yetkililerinden yardım isteyerek pompa değişiminin yapılması gerekmektedir.
  • Kombinin ana eşanjör bölümünde tıkınma veya kireçlenme olduğu durumlarda CE arızası ortaya çıkabilmektedir.
  • Diğer bir CE arızası nedeni ise Üç yollu vananın konum atlaması ve ortada kalması durumlarında ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda kombi işlevsel özelliklerini yerine getirmeyerek arıza vermektedir.
  • Bir diğer sorun ise Kalorifer dönüş borusu içerisinde filtrenin tıkanması durumlarında ortaya çıkabilmektedir. Yine diğer durumlarda olduğu gibi teknik servis yetkililerle iletişime geçilerek kombinin kontrol edilerek sorunun çözülmesi sağlanmalıdır.

Bosch kombilerinde CE arıza kodlu bir sorun ile karşılaştığınızda arızanın yukarıda sayılan nedenler sonucunda meydana gelmesi yüksek ihtimaldir. Kullanıcının bu gibi teknik  sorunlar karşısında  yapabileceği bir şeyin bulunmaması nedeniyle uzman yardımı alması yerinde bir karar olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56