Kombi bakımlarının aksatılmadan yıl içerisinde en az bir defa yapılması oldukça önemlidir. Kombinin uzun süreli kullanılması ve arıza durumları ile karşılaşmamak adına kombinizin kontrollerini yaptırmanız gerekmektedir. Bu tür arızalar örnek olarak  Baymak Kombi e03 Hatası sıkça karşılaşılan arızalar arasındadır. Bu hata kodu Baymak kombi modellerine göre farklılık gösterebilmektedir. Modellere göre arızanın neden ortaya çıktığına bakacak olursak ;

  • Baymak hermetik kombilerde , fan prosestat ve elektronik kartta herhangi bir arıza durumunda ortaya çıkmaktadır. Teknik Servisler kontrollerini yaptıktan sonra Fan ve Elektronik kart için tamir işlemi gerçekleştirirken. Prosestat arızaları durumunda parça değişimi yapmaları gerekmektedir.
  • Baymak bacalı kombilerde ise , bacanın tıkanması veya baca sensöründe yaşanan arızalar nedeniyle eo3 hatası ortaya çıkar. Bacanın kontrolü sonrası tıkalı ise temizlenir , baca sensöründe bir sorun varsa sensörün değişimi sağlanır.
  • Baymak yoğuşmalı kombilerde ise  fan veya elektronik kart arızası durumlarında eo3 hatası ortaya çıkar. Diğer bir neden olarak hava akım borusunun yerinden çıkması veya ebat olarak uygun olmaması Baymak yoğuşmalı kombilerde e03 hatasının diğer nedenleri arasında yer almaktadır.

Baymak kombilerinde sıralanan modellere bakılmaksızın e03 hatası durumunda bir uzmana danışmanız tavsiye edilir. Kombi sorunlarının teknik arızalar olduğu durumlarda kişisel girişimlerle tamir edilmeye çalışılması daha büyük sorunlara yol açması muhtemeldir.

Call Now Button444 78 56