Buderus Kombi Peteklere Sıcak Su Gelmiyor şikayeti havaların soğumasıyla birlikte Buderus kullanıcıları tarafından gelen şikayetlerin başında geliyor. Çünkü kombiler, ülke genelinde birçok evin ve işyerinin hem ısınmada hem de sıcak su kullanımında en büyük yardımcısı. Çalışmama gibi bir durumda insanların hayatlarının olumsuz etkilenmemesi içten bile değil. Bu nedenle kullanıcıların ivedilikle sorunları gidermesi gerekir. Öncekikle peteklere sıcak su gelmemesinin birkaç nedeni olabilir. Bunlar;

  • Sirkülasyon pompasında bir arıza meydana gelmiş olabilir. Kombi tarafından ısıtılan suyun peteklerde dolaşmasını sağlayan bu parçada bir sorun olduğu taktirde peteklere sıcak su gelmez. Bunun için teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.
  • İmbisat tankı arızalanmış veya ömrü tamamlanmış olabilir. Kombinin ısıttığı suyu peteklere itme görevi gören imbisat tankında da bir sorun olursa peteklere sıcak su gelmez. Bunun içinde teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.
  • Kombinin periyodik bakımının aksatılması. Kombilerin evinizi ısıtırken çalışma prensibi kombi, ısıttığı suyu iki boru (biri kalorifer borusu, diğeri kalorifer dönüş borusu) arasında devir daim yapar. Bu işlem sırasında ısınan su borular arasında gezinti yaparken suyun içinde bulunan partiküllerini bırakır. Bu partiküller dolaşım esnasında tortu oluşturur. Oluşan tortular bir müddet sonra kısmen balçığa dönüşür. Kombi ve kalorifer peteği üreticileri kombi ve peteklere sıcak suyun sağlıklı bir şekilde gezinmesi için filtreler yerleştirirler. İşte bu filtreler bu balçıklar nedeniyle tıkanır. Bu nedenden devir daim yapması gereken sıcak su filtrelerden geçemez. Bu da peteklere sıcak su gelmesini engeller. Bundan dolayı kombilerin yıllık olarak yapılması gereken periyodik bakımı aksatılmamalıdır.

2 thoughts on “Buderus Kombi Peteklere Sıcak Su Gelmiyor

  1. Buderus kombi kullanıcısıyız. Üç yıldır aynı kombiyi kullanıyoruz. Daha önce böyle bir hata ile karşı karşıya kalmamıştık. Eşim biraz telaşlandı. Ben de onun içine biraz su serpilsin diye araştırayım dedim. Yazıya denk gelince biraz rahatladık. En azından hatanın neden kaynaklı olduğunu öğrendik. Bundan sonra da bu duruma göre ilerleyeceğiz. Detaylı yazı için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56