Kombiler kış aylarının en fazla kullanılan elektronik cihazlarından biridir. Özellikle kombilerin bakımının planlı bir şekilde yapılmaması çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Demirdöküm kombi çeşme işareti kullanım suyunu ifade eder. Kombi üzerinde çıkan musluk işaretiyle anlaşılmaktadır. Bu işaretin sürekli olarak yanıp sönmesi kullanım sensöründe arıza oluştuğunu ifade eder.

Bu sorunun önüne geçmek için kombiye reset atabilirsiniz. Resetlediğiniz halde halen sorun devam ediyorsa NTC’nin değiştirilmesi lazımdır. Ancak her daim sorunun ana nedeni NTC olmayabilir. Bazen ana kartta olan herhangi bir problemde bu sorunun oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Arızanın kesin olarak çözümünü sağlamak için teknik servisten yardım almanız gerekir. Demirdöküm kombi çeşme işareti yanıp sönerse durumun önüne geçmek için bu adımları denediyseniz sorun önemli olacağından teknik servisin çağırılması gerekir.

Teknik servis adresinize gelene kadar cihaza müdahalede bulunmamaya özen göstermelisiniz. Teknik servis ekibinin yapmış olduğu bu inceleme sayesinde Demirdöküm kombide ortaya çıkan bu sorunun ana nedenini hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56