Demirdöküm kombi hiç çalışmıyor problemi ile karşı karşıya geldiyseniz önemli bir sorunla karşılaştınız demektir. Hiç çalışmayan kombilerde sigortaları kapatın kombiye elektrik girişini tamamen engelleyin. Bir müddet bekleyip sigortaları açın. Daireniz de gaz olup olmadığını kontrol edin. Su basıncı bir barın altına indiyse su ilavesi yapın. Kombinizi resetlemeniz de soruna çözüm getirebilir.

Demirdöküm Kombi Hiç Çalışmıyor Neden?

Uzun zaman kullanılan kombilerin bazı parçalarının eskimesinden dolayı cihazın çalışmadığı görülebilir. Ayrıca bakımları yapılmayan kombilerde de bu aksaklıklar ortaya çıkabilir. O yüzden düzenli aralıklarla bakım yaptırmanız bu sorunu yaşamamanız için önemlidir. Kombinin hiç çalışmamasındaki nedenler şunlardır:

  • Cihazın elektronik kartında sorun olabilir.
  • Fan motoru arıza yapmış olabilir.
  • Prosestat arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Su devir daim pompası arızası oluşmuş olabilir.
  • Sirkülasyon pompası bozulmuş olabilir.

Arızalı olan parçalar servisler tarafından tamir edilmekte ya da yenisi ile değiştirilmektedir. Kombinizin çalışmadığı durumlarda cihazınızda herhangi bir müdahale yapmamalısınız. Demirdöküm servisinden yardım talep ettiğinizde arızanın gerçek nedeni ortaya çıkacaktır. Teknik personeller arızaya uygun olan çözüm önerilerini size sunacaklardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Demirdöküm kombi neden çalışmıyor olabilir?

Demirdöküm kombi çalışmıyorsa, birkaç olası nedeni vardır. Bunlar arasında gaz vanasının kapalı olması, elektrik kesintisi, termostatın arızalı olması veya su basıncının düşük olması yer alabilir.

Kombim neden gaz almıyor olabilir?

Eğer kombiniz gaz almıyorsa, gaz vanasının kapalı olduğundan emin olun. Ayrıca gaz hattında bir sorun olabileceğinden, gaz valfinin açık olduğunu ve gazın tedarik edildiğini kontrol etmelisiniz.

Kombimiz elektrik kesintisi sırasında kapandı, tekrar çalıştıramıyoruz. Ne yapmalıyız?

Kombiniz elektrik kesintisi sırasında kapandıysa, kombinin elektrik bağlantısını kontrol edin ve sigortaların atıp atmadığını kontrol edin. Eğer sigortalar atarsa, sigortaları değiştirin ve yeniden deneyin.

Kombimin termostatı arızalandı, ne yapabilirim?

Kombinizin termostatı arızalandıysa, termostatı değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Ancak termostatın arızalanmadan önceki kombi ayarlarınızı not etmeniz önemlidir, aksi takdirde kombinizin verimli çalışması zorlaşabilir.

Kombimizin su basıncı neden düşük olabilir?

Eğer kombinizin su basıncı düşükse, kombinin su doldurma vanasını kontrol edin ve su seviyesini yükseltin. Ayrıca kombinizin suyunu düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun, düşük su basıncı sorunlarına yol açabilir.

One thought on “Demirdöküm Kombi Hiç Çalışmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56