Demirdöküm kombi hiç çalışmıyor problemi ile karşı karşıya geldiyseniz önemli bir sorunla karşılaştınız demektir. Hiç çalışmayan kombilerde sigortaları kapatın kombiye elektrik girişini tamamen engelleyin. Bir müddet bekleyip sigortaları açın. Daireniz de gaz olup olmadığını kontrol edin. Su basıncı bir barın altına indiyse su ilavesi yapın. Kombinizi resetlemeniz de soruna çözüm getirebilir.

Uzun zaman kullanılan kombilerin bazı parçalarının eskimesinden dolayı cihazın çalışmadığı görülebilir. Ayrıca bakımları yapılmayan kombilerde de bu aksaklıklar ortaya çıkabilir. O yüzden düzenli aralıklarla bakım yaptırmanız bu sorunu yaşamamanız için önemlidir. Kombinin hiç çalışmamasındaki nedenler şunlardır:

  • Cihazın elektronik kartında sorun olabilir.
  • Fan motoru arıza yapmış olabilir.
  • Prosestat arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Su devir daim pompası arızası oluşmuş olabilir.
  • Sirkülasyon pompası bozulmuş olabilir.

Arızalı olan parçalar servisler tarafından tamir edilmekte ya da yenisi ile değiştirilmektedir. Kombinizin çalışmadığı durumlarda cihazınızda herhangi bir müdahale yapmamalısınız. Demirdöküm servisinden yardım talep ettiğinizde arızanın gerçek nedeni ortaya çıkacaktır. Teknik personeller arızaya uygun olan çözüm önerilerini size sunacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56