Demirdöküm kombi ışığı sürekli yanıyor durumu ile karşı karşıya geldiyseniz ve kombiniz çalışır bir durumda ise bu arıza değil bir uyarı olmaktadır. Öncelikle kombinizin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sıcak su çeşmesini açın. Kombi devreye girdi ve suyu ısıtıyorsa herhangi bir sorun yok demektir. Ama suyu ısıtmıyor ya da petekleri ısıtmıyorsa gaz vanasını kontrol etmelisiniz.

Kombiyi resetleyip ışığın sönmesini bekleyebilirsiniz. Bunlara rağmen sorun devam ediyorsa yetkili servis çağırmanız gerekecektir. Kombi çalışırken ya da çalışmazken ışık sürekli yanıyorsa bunun incelenmesi gerekir. Bazı arızalar sebebiyle sorun yaşıyor da olabilirsiniz. Kombilerin ana ekranlarında bulunan uyarılar bazen arızayı bazen de kombinizin çalıştığı uyarısını sizlere vermektedir. Arızalar genellikle F kodları ile kendini belli etmektedir. Kombi ışığının sürekli yanması sorun olduğu anlamını da taşıyabilir. Bu sorunlar neler olabilir?

  • Ekran göstergesi bozulmuş olabilir.
  • Anakartta sorun olabilir.
  • Ekran kartında arıza olabilir.

Nedenin tespiti için çağırdığınız servis sizlere gerekli bilgileri verecektir. Olası bazı arızalarla karşılaştıysanız size çözüm önerileri de sunulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56