Falke kombi Ap hatası gördüğünüzde bunun bir arıza değil ikaz olduğunu düşünebilirsiniz. Yoğuşmalı kombilerin ilk açıldığında ekranda AP uyarısını görebilirsiniz. Kombinin test modu olarak bu uyarıyı değerlendirmek mümkündür. Kombiniz bu uyarıyı size verdikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmazsa çalışmaya başlayacaktır ve AP uyarısı da yok olacaktır. Kombinin beyni olarak anakartı kabul edilir.

Bütün komutlar anakarta giderek parçaların devreye girmesiyle kombi çalışır. Bu uyarıyı ekranda uzun süre görenler kombilerini resetleyerek çözüm getirebilir. Kombi tekrar çalıştığında AP düzelmemişse, bazı parçaların arıza yaptığını ve tamir edilmesi gerektiğini size bildirmektedir. Kombi ekranında gördüğünüz arıza kodu ile kombinizin hangi sorunla karşılaştığını anlayabilirsiniz. İşte o zaman servis desteği almanız gerekecektir. AP hatasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Kombinin su basıncı az olabilir cihaza su ilave edilmesi gerekir.
  • Elektrikler kesilip tekrar geldiyse farklı voltajlardan dolayı ekranda AP uyarısı belirebilir.
  • Uzun zaman kullanılmayan kombilerde bazı parçalarının arızalı olduğunu bildirmek için AP belirir.

Falke kombi servisi yaşamış olduğunuz sorunlarda başvuracağınız adres durumundadır. Karşılaştığınız hata kodlarında servis yardımı almalısınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56