Kombide F3 Ne Demek diye incelendiğinde kombinin aşırı ısınma problemi ile karşılaştığını görebiliriz. Bu durumda kombiniz kendisini koruma altına alacak ve çalışmayacaktır. Bunun birçok nedeni olabilir. Kış döneminde bu sorunla karşılaştıysanız petek vanaların açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer kapalı konumda kaldıysa kombi çalışacak fakat peteklerde su dolaşamadığı için aşırı ısınacaktır.

Kombinizdeki su ayarının 1,5 bar olması gerekir. Eğer azaldıysa su ilavesi yapılması gerekmektedir. Kombinizin aşırı ısınmasına neden olan sıkıntıların incelenmesi gerekir. Bu konuda servis yardımı almanız soruna çözüm bulmanız açısından önemlidir. F3 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Termostat arızalanmış olabilir.
  • Filtre arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Baca tıkanmış olabilir.
  • 3 yollu vana arızalanmış olabilir.

Kombide F3 arızası ile karşılaşanlar öncelikle servis yardımı almalıdır. Kişilerin bilinçsizce yapacağı işlemler kombinize yarar değil zarar verecektir. Kombi Servisi yardımı alarak sorunun nedeninin tespit edilmesi gerekecektir. Yapılacak bakımlar, temizlikler ya da parça değişimi ile sorun giderilecektir. Böylelikle kişiler de cihazlarını sorunsuz bir şekilde kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56