Falke Kombi E01 Hatası gaz beslemesi arızasıyla ilgili bir durumdur. Ateşleme hatası da bu durumda ortaya çıkacaktır. Kombinize yeterli gaz gelmediği için ateşleme yapamayacak ve kombiniz çalışmayacaktır. Kişiler öncelikle dairelerinde gaz olup olmadığından kesin emin olmalıdır. Eminlerse kombi vanasının ve sigortasının açık olması gerekmektedir. Ocağınızda gaz var mı diye test edebilirsiniz. Kombiye gaz gelmemesinde bazı nedenler bulunmaktadır.

Tıkanıklık ya da arızalı parçalar bu sorunu yaşamanıza neden olmaktadır. Konunun araştırılması için teknik servislerden hizmet almanız gerekmektedir. Öncesinde kombi resetlenerek bir müddet beklenir ve tekrar açılır. Sorun düzeldiyse kombiniz arıza kodunu ekrandan silecektir. Düzelmediyse nedenlerinin araştırılması gerekir. E01 hatasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Ateşleme elektrotu sorun yapmış olabilir.
  • İyonizasyon çubuğu arızalanmış olabilir.
  • Gaz armatörü bozulmuş olabilir.
  • Anakart arızası gündeme gelmiş olabilir.

Karşılaştığınız bu sıkıntılı durumda Baymak Falke kombi servisinden yardım almanız gerekmektedir. Araştırmalar sonucunda arızalı olan parça belirlenecek ve uygun olan tamir yöntemi denenecektir. Servisler sizlere kesin çözüm önerileri ile yaklaşmaktadır. Parça değişimde garanti de sunmaktadırlar.

One thought on “Falke Kombi E01 Hatası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56