Ferroli markası çıkarmış ve geliştirmiş olduğu kombi modelleriyle ülke genelinde birçok evin kombi alırken ilk tercihi olmuştur. Her ne kadar kaliteli ve yüksek performanslı bir marka olmuş olsa da kimi zaman fabrika hatası kaynaklı, kimi zaman da kullanıcı kaynaklı hatalarla karşılaşabilir.

Bu da kombi üzerindeki küçük led ekran vasıtası ile kullanıcıya bildirilmiş olur. Ancak küçük ekranda gösterilen her simge ya da yazılan her kod arıza olduğu anlamına gelmez. Kimi zamanlar kombinin o anki çalışma modu gibi kullanıcıyı bilgilendiren simgeler de kombi üzerinde bulunan küçük ledli ekranda görülebilir. Ferroli kombi FH arızası da bunlardan biridir. Kullanıcılar da doğal olarak Ferroli Kombi Fh arızası nedir diye internette bir arama yaparlar.

FH hata kodu esasında arıza değildir. Bunu kısaca tanımlamak gerekirse; Kombinin su basınç seviyesi düştüğünde kombi F37 hatasını verir. Kombiye gerekli su takviyesi yapılmasının ardından ekranda FH yazar. Bu sırada da kombi otomatik olarak hava atar. Yaklaşık olarak 120 saniye kadar bu şekilde çalışır, daha sonra da normale döner. Ancak kombi FH hata kodunu verip, sıcak su veya ısınma konusunda bir aksaklık yaşatıyorsa kombiye 3 kereden fazla olmamak suretiyle reset atılmalıdır. Düzelmez ise başka hiçbir müdahelede bulunmadan Ferroli teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56