Termodinamik Elektrikli Kombi Isıtmıyor sorunu yaşayanlar bunun nedenlerini de merak etmektedir. Termodinamik elektrikli kombiler tamamen elektrikle çalışmaktadır. Doğalgaz kullanılmadığı için böylelikle issiz ve kokusuz bir ısınma sağlayabilmeniz de mümkündür. Ayrıca duvara asılabilme özelliği sayesinde şık görüntüye de sahiptirler. Isı ayar termostatı ile ortam ısısını istediğiniz sıcakta da tutabilirsiniz. Bu kombilerin servis ağı oldukça geniştir ve yedek parça konusunda da zorluk çekilmez. Elektrik tasarrufu sağlayan cihazlar olduğu için de tercih edilmektedir.

Bütün bu olumlu özelliklere rağmen termodinamik kombiniz ısıtma yapmıyorsa bunun birçok nedeni olabilmektedir. Arızalanmış ve iş görmeyen parçalar kombinizin çalışmasını ve ısıtma yapmasını engelliyor olabilir.

Termodinamik elektrikli kombinin ısıtmama nedenleri şunlar olabilir:

  • Filtre arızası oluşmuş olabilir.
  • Su devir daim pompası arıza yapmış olabilir.
  • Üç yollu vana arıza yapmış olabilir.
  • Tesisat sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Termodinamik Elektrikli Kombi Isıtmıyor sorunu ile karşı karşıya geldiyseniz kombinizin su göstergesini 1,5-2 bara getirerek verimli çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Sorun düzelmediyse Kombi Servisi yardımı alarak gerekli araştırmaların yapılmasını sağlayabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Termodinamik Elektrikli Kombi'nin su basıncını nasıl kontrol edebilirim?

Su basıncınızı kontrol etmek için kombinizin manuel kitapçığına başvurun. Kombinizdeki su basıncı genellikle 1 ila 1,5 bar arasında olmalıdır. Su basıncı düşükse, kombinizin altındaki su vanasını açarak su basıncını artırabilirsiniz.

Termodinamik Elektrikli Kombi'nin termostatı nasıl değiştirilir?

Kombinizin termostatını değiştirmek için, öncelikle kombinizin elektriğini kesin. Daha sonra termostat kablosunu çıkarın ve eski termostatı çıkarın. Yeni termostatı takın ve kabloyu yeniden bağlayın. Son olarak, kombinin elektriğini yeniden açın.

Kombimin pompa arızası nasıl giderilir?

Kombinizin pompa arızası, genellikle profesyonel bir teknisyen tarafından çözülmesi gereken bir sorundur. Kombinizin garanti süresi hala geçerliyse, üretici ile iletişime geçebilirsiniz. Aksi takdirde, bir servis sağlayıcısıyla iletişime geçmeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56