Termodinamik Kombi Ateşleme Yapmıyor sorunu yaşayanların kombileri çalışmayacaktır. Çünkü kombilerde ateşleme sistemi oldukça önemlidir. Kombileriniz ısınmanızı ve sıcak su ihtiyacınızı karşılayan cihazlar olmaktadır. Termodinamik kombiler de sadece elektrik enerjisi ile çalışan bir kombi türüdür. Kombilerinizi yaz ya da kış aylarında devamlı kullanırsınız. Hangi markada kombi kullanırsanız kullanın zaman içinde bazı sorunları yaşamanız gayet doğaldır. Bu sorunlar arıza kodları ya da verimsiz çalışmalarla kendini belli etmektedir.

Kombi kullanıcıları cihazlarından olması gereken verimi alabilmek için bakımları ihmal ettirmemelidir. Bakımı yapılmış olan kombilerinizin ömrünün uzun olacağını ve az enerji tüketiminde bulunacağını da unutmamalısınız.

Termodinamik kombinizin ateşleme yapmaması nedenleri şunlar olabilir:

  • Ateşleme elektrotu bozulmuş olabilir.
  • İyonizasyon çubuklarında sorun yaşıyor olabilirsiniz.
  • Brülör arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Anakart sorun yapmış olabilir.

Termodinamik Kombi Ateşleme Yapmıyor sıkıntısını yaşayan kişiler kendi müdahaleleri ile sorunu gideremeyecektir. Hangi parçanın arıza yaptığının belirlenmesi ve gerekli tamir yönteminin uygulanması Kombi Servisi tarafından incelenmelidir. İş görmeyen parçaların yenisiyle değiştirilmesi gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56