Termodinamik Kombi Isıtmıyor sorunu yaşayanlar yeterli ısıyı elde edemeyecek ve özellikle kış günlerinde mustarip olacaklardır. Kombinizin ısıtmamasında birçok etken bulunmaktadır. Her kombide olduğu gibi termodinamik kombilerde de bazı sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu sorunlardan birisi de kombinin çalışması fakat ısıtmaması problemidir. Öncelikle su seviyesini kontrol etmeli ve göstergenin 1,5-2 bar olmasını sağlamalısınız. Yeterli suya sahip olmayan kombilerde basınç düşecek ve kombi çalışmayacaktır.

Termodinamik Kombi Isıtmıyor NEDEN?

Kombinizin ısıtmamasındaki diğer etken sigortanın kapalı kalması ya da gaz vanasının kapalı durumda olmasıdır. Ayrıca kombinizi kışlık moda getirmeniz gerekmektedir. Termostat derecesi düşük ayarda kalmış da olabilir.

Kombinin ısıtmamasındaki diğer etkenler şunlardır:

  • Filtre tıkanıklığı söz konusu olabilir. Filtrenin temizlenmesi gerekir.
  • Petek vanaları kapalı olabilir.
  • Peteklerde dolaşan su kirlenmiş olabilir.
  • Su devir daim pompası arızalanmış olabilir.
  • Tesisatlarla ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Termodinamik Kombi Isıtmıyor sorunu yaşayanlar servis yardımı alarak verimli bir ısınma elde edebilirler. Kombi Servisi gerekli olan bakımları ve tamirleri yaparak cihazınızın verimli çalışmasını ve ısıtma yapmasını sağlayacaktır.


Sıkça Sorulan Sorular

Termodinamik Kombi'nin periyodik bakımı ne sıklıkla yapılmalıdır?

Termodinamik kombinin periyodik bakımı yılda bir kez yapılması önerilir. Bu bakım, kombinin verimli çalışmasını sağlamak ve potansiyel arızaların önceden tespit edilmesini sağlamak için önemlidir.

Termodinamik Kombi'de gaz kaçağı nasıl anlaşılır?

Termodinamik kombide gaz kaçağı olup olmadığını kontrol etmek için gaz kokusu veya kombinin pilot ışığının yanıp söndüğünü fark etmeniz gerekir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, kombiyi hemen kapatın ve gaz kaçağı olduğunu düşündüğünüz yerdeki vanaları kapatın. Daha sonra gaz şirketini arayarak yardım isteyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56