Kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisidir. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde de sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılar. Bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ancak her elektronik ürün gibi kombilerde zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir. Eğer Buderus Kombi Ekran Görüntüsü Yok ise bunun birkaç nedeni olabilir. Bunları sıralamak gerekirse;

Kombi Ekranı Çalışmıyor

  • Daireye elektrik gelmemiş olabilir. Bunun için evde bulunan başka bir elektrikli alet ya da lambalar kontrol edilebilir.
  • Kombinin yanında bulunan sigorta şarteli atmış olabilir. Eğer atmışsa tekrar açık hale getirilerek sorun çözülebilir.
  • Voltaj dalgalanması sebebi ile anakartta arızalar yaşanabilir. Bu da kombiye elektrik gitmemesine yol açıp ekran görüntüsünün olmamasına neden olur. Kombiler çalışma prensibi olarak elektriği direkt olarak şebeke voltajından alır. Voltajda yaşanan dalgalanmalar da ankartta arıza yaşanmasına sebep olabilir. Bundan dolayı voltajı düzenli hale getirmek gerekir. Bu sorunun önüne geçmek için kombi regülatörü kullanılması tavsiye edilir. Kombi regülatörü sayesinde voltaj dengelenir ve bununla birlikte anakart arızası önlenmiş olur.

Anakart arızası yaşanması durumunda cihaza kesinlikle müdahelede bulunulmamalıdır. Çünkü kullanıcının cihaza yapacağı bir müdahele çok daha büyük sorunların yaşanmasına neden olabilir. Eğer Buderus Kombi Ekran Görüntüsü Yok ise yukarıda yazılan sadece ilk 2 adımı kontrol edin. Anakart arızası durumunda mutlaka Buderus teknik servisinden yardım talebinde bulunun. Gelen ekip arıza tespitini yaptıktan sonra parça değişimi veya onarımı ile sorunu çözecektir.

One thought on “Buderus Kombi Ekran Görüntüsü Yok

  1. Sabah kalktığımda kombimden hiçbir görüntü gelmiyordu. Kombiyi kapatıp açtım, bir şey değişmedi. Servisi mi çağırayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56