Ev ve işyerlerinin vazgeçilmez elektronik eşyalarından birisi de hiç şüphesiz kombilerdir. Isınma ve sıcak suya çok rahat bir erişim imkanı sağlayan kombiler kış ayları başta olmak üzere dört mevsim de insanların en büyük yardımcısı konumundadır. Kombilerin çalışma prensibine göre hata vermeden düzgün bir şekilde çalışması için kombinin belli bir miktarda su basıncına sahip olması gerekir. Eğer basınç değeri 1 barın altında olursa kombi hata verir ve çalışmaz.

Buderus Kombi Su Basıncı Yükselmiyor

Bu durumda kombinin altında bulunan musluk benzeri anahtar çevrilerek su takviyesi yapılmalıdır. Bu durum çok sık yaşanmıyorsa herhangi bir arıza olduğu söylenemez. Ancak Buderus Kombi Su Basıncı Yükselmiyor sorunu sürekli olarak(haftada/günde birkaç kez) tekrarlanıyorsa bu bir arıza olduğuna işarettir. Buderus Kombi Su Basıncı Yükselmiyor sorunun birçok nedeni olabilir. Bu sorunun yaşanmasında en sık karşılaşılan nedenleri sıralamak gerekirse;

  • Kombide ya da tesisatta su kaçağı olabilir.
  • Genleşme tankının havası tükenmiş olabilir.
  • Genleşme tankında bir delik oluşmuş olabilir.
  • Ana eşanjör kireçlenmiş olabilir.
  • Sıva altında gözle görülmeyen kaçaklar oluşmuş olabilir.

Her ne olursa olsun bu sorun karşısında kullanıcının yapabileceği hiçbir şey yoktur. Kullanıcının yapacağı herhangi bir müdahele kombide çok daha büyük sorunlara yol açacağından Buderus teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Gelecek olan teknik servis ekibi arızanın kaynağına indikten sonra sorunu çözecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56